Outspace , prva 3D MMO online strateška igra u stvarnom vremenu temeljena na pregledniku, dosegla je preko 5000 registriranih igrača od svog javnog beta izdanja.
Igra, koju je samostalno razvio češki programer Marty (Martin Sadílek), u potpunosti se pokreće u pregledniku, ne zahtijeva dodatke ili instalaciju te podržava desetke tisuća igrača u jednom trajnom svemiru.

Igrači zapovijedaju flotama putem kontrola “pokaži i klikni” koje podsjećaju na Homeworld, istražujući ogromnu galaksiju od 117.428 zvjezdanih sustava (pet je trenutno otvoreno za istraživanje). Udaljenosti i veličine objekata slijede realistične astronomske skale pa putovanje do Alfe Centaura može potrajati gotovo godinu dana igranja u stvarnom vremenu, a neki predani igrači su to već postigli.

Kako bi pokrenuo takav opseg, Sadílek je od nule izgradio prilagođeni game engine, sposoban za renderiranje preko 200.000 zvijezda i omogućavanje igranja u 3D multiplayeru velikih razmjera u stvarnom vremenu izravno u pregledniku. Tehnologija omogućuje da do 50.000 igrača istovremeno dijeli jedan igraći svemir.

Od ulaska u beta verziju, Outspace je primio opsežne povratne informacije od svoje rastuće zajednice, što je rezultiralo poboljšanom mehanikom, performansama i potpuno igrivim iskustvom.

Igru ne morate preuzimati i možete je odmah započeti igrati putem ove poveznice.




























