
Supermassive Games će 2. listopada 2025. godine lansirati Directive 8020, petu igru u The Dark Pictures Anthology za PC, PS5 i XSX platforme.
Priča i vizualni identitet nas uvelike podsjećaju na brojne filmove i serije, uključujući Alien franšizu, The Thing, pa čak i The Last of Us.
Radnja se odvija na svemirskom brodu Cassiopeia, poslanom na daleki planet Tau Ceti f koji predstavlja zadnju nadu za stanovnike umiruće Zemlje.
Kao što biste to i očekivali, planet koji se nalazi na 12 svjetlosnih godina od Zemlje, sadrži opasni mikroorganizam koji širi opasnu zarazu koja pretvara ljude u zombije, ili nešto slično clickerima u The Last of Us.
Ta priča služi kao uvod za igru preživljavanja s razgranatom pričom, koja će vas natjerati da se borite za puki život i nastojte shvatiti kako se oduprijeti alienskoj pošasti.
Progonjena od strane izvanzemaljskog organizma sposobnog oponašati svoj plijen, posada Kasiopeje mora nadmudriti svoje progonitelje kako bi se vratila kući živa. Dok se bore za preživljavanje, suočavaju se s najtežim izborom od svih, jer da bi spasili sebe, moraju riskirati živote svih na Zemlji, što također podsjeća malo na Alien filmove.
Za glavni lik u igri Supermassive Games je angažirao holivudsku glumicu Lashanu Lynch (Bob Marley: One Love, The Woman King), koja će se naći u ulozi astronautkinje Brianne Young i voditi vas kroz napeti horor na misiji spašavanja čovječanstva u dubokom svemiru.
Zanimljivo je da igra nudi singleplayer s pet igrivih likova, online kooperativu, pa čak i split-screen kooperativni način igre za dva igrača na jednom ekranu.